Księgarnia internetowa    /    Albumy - katalogi wystaw    /    Piwo we Wrocławiu. Od średniowiecza po czasy współczesne
Piwo we Wrocławiu. Od średniowiecza po czasy współczesne

opr. pod red. Haliny Okólskiej

978-83-89551-95-5
twarda
polski/niemiecki
Wrocław ma kilkusetletnią tradycję piwną związaną z jedną z najstarszych piwnic w Europie – Piwnicą Świdnicką, założoną pod koniec XIII w. Długa jest także historia wrocławskich browarów.
Katalog przedstawia historię browarów i lokali gastronomicznych Wrocławia oraz średniowieczne technologie warzenia piwa. Zawiera ponadto bogate ilustracje w postaci zdjęć, grafik i rycin.

Tytuły wybranych rozdziałów: „Technologia rzemieślniczej produkcji piwa we Wrocławiu”, „Wrocławski cech karczmarzy...”, „Piwnica Świdnicka”, „Szkice z dziejów browarów wrocławskich w XIX i XX wieku”, „Obyczajowość wrocławskich piwiarni studenckich z przełomu XIX i XX wieku”.