Księgarnia internetowa    /    Albumy - katalogi wystaw    /    50 lat malarstwa Jerzego Kapłańskiego
50 lat malarstwa Jerzego Kapłańskiego

opr.

978-83-89551-87-0
Jerzy Kapłański, artysta malarz. Urodzony w 1949 r. we Wrocławiu. Studia w PWSSP we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z zakresu malarstwa w Pracowni Profesora Zbigniewa Karpińskiego w 1975 roku. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, w szczególności portretem. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Zamku Książ oraz w Klasztorze Księgi Henrykowskiej (Zdjęcie z Krzyża), a także w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Artysta został wyróżniony licznymi nagrodami za zasługi dla kultury Wrocławia i Dolnego Śląska. Twórczość Kapłańskiego osadzona jest na bazie szeroko rozumianego realizmu w oparciu o wnikliwą obserwacje natury. Malarz nie ukrywa, że inspirują go artyści z minionych epok: renesansu, baroku i XIX-wiecznej Polski. w katalogu ukazane jest całe spektrum tematyczne twórczości J. Kapłanskiego: od portretów, martwych natur i pejzaży po monumentalne sceny biblijne i wstrząsające sceny rodzajowe.