Księgarnia internetowa    /    Albumy - katalogi wystaw    /    Marilyn Monroe w obrazach Andrzeja Stroki
Marilyn Monroe w obrazach Andrzeja Stroki

opr. Andrzej Stroka

26 cm x 20,5 cm
978-83-89551-83-2
Katalog wystawy "Marilyn Monroe w obrazach Andrzeja Stroki",
Muzeum Miejskie Wrocławia, Pałac Królewski
08 - 31.03.2013

Andrzej Stroka nadaje zdjęciom aktorki nowy, malarski wyraz. Operuje żywymi kolorami rozłożonymi na dużych plamach barwnych. W swoich pracach nie unika charakterystycznych dla aktorki symboli jej wizerunku takich jak: zmysłowy uśmiech, czerwone usta czy słynna blond fryzura. Jak sam mówi: „Marilyn Monroe (…) interesuje mnie jako ikona popkultury. Przyglądam się jej życiu, które było bardzo tragiczne. Mimo że odniosła olbrzymi sukces, nie ma w nim hurraoptymizmu”. Andrzej Stroka opowiada historię pewnej kobiety. Pozornie doskonale wszystkim znanej, gwiazdy filmowej, ikony popkultury, symbolu amerykańskiego snu.